Argentinska doga - charakter

Je to velmi vytrvalý, rychlý a zdatný pes, vhodný ke štvanicím ale schopný i k aportování. Hodí se však i k vojenským účelům. Dnes se stal hlavně společenským plemenem , které je vůči pánovi velmi vlídné a dobře se snáší i s dětmi.

Jsou to statní psi s nepřístupným a pevným pohledem, se silnými čelistmi, obdaření neobyčejně vyvinutým čichem, který jim umožňuje odhalit nejskrytější stopy v místech, kam chodí divoká zvěř. Jsou to fyzicky velice zdatní psi, s rychlými reflexy, kteří jsou charakterističtí určitou drsností. Mají vyvážený charakter dovolující pracovat samostatně, v páru i ve smečce. Tělo přizpůsobené k boji proti silným divokým zvířatům a k zdolávání těžkých přírodních terénů. Argentinská doga málo štěká, při lovu je němá, odvážná a bojovná. Zneškodnění "narušitele" dogou trefně vystihl ve své knize sám Agustin Nores Marinez: "máte-li doma hlídacího psa a vleze k vám zloděj, dozvíte se to podle štěkotu psa. Máte-li doma dogu, zjistíte to podle křiku zloděje."

Ke svému majiteli a jeho rodině jsou velmi oddané, vůči dětem tolerantní. Jsou hraví, činorodí a aktivní. Proto jsou vhodnými psy pro aktivnější majitele jako společníci na výlety, pro sportovní kynologii nebo myslivecké využití.